Українська версія   |   English version       карта сайту
03.08.2014

Через надзвичайну спеку в області горить сухостій, розповсюджуючись і на лісові масиви

Надзвичайно спекотна погода, що останніми днями супроводжується сильними поривами вітру, відчутно позначилась на пожежній ситуації в області. Лише 2 серпня пожежно-рятувальні підрозділи виїжджали на ліквідацію 24 пожеж, з яких на гасіння сухої трави – 11 разів та на гасіння в лісах – 4. Близько опівдня почало горіти на землях Великокопанівської селищної ради у Цюрупинському районі. Площа пожежі склала 4, 3 га сухостою. А о 13:15 надійшло повідомлення про те, що горить суха трава на ділянці «Північній» на території біосферного заповідника Асканія Нова.

На ліквідацію вогню були задіяні бойові розрахунки Чаплинського, Новотроїцького та Каховського пожежно-рятувальних підрозділів. За попередніми даними площа пожежі склала 1000 га. Проте точна площа буде встановлена у ході проведення вимірювальних робіт спеціальною комісією. Чималих зусиль знадобилось рятувальникам та працівникам лісомисливського господарства по локалізації та недопущенню подальшого розповсюдження вогню на території Костогризівського лісництва. Близько 13:00 вогонь стрімко за допомогою сильного вітру з легкістю почав поширювався по надзвичайно сухій лісовій підстилці та соснових насадженнях. Для ліквідації вогню було задіяно 9 од. техніки та 45 рятувальників, 24 од. техніки та 90 людей від ДЛМГ. На цій території продовжують нести вахту лісники та рятувальники. 


У таких умовах дуже складно ліквідовувати пожежі. Адже інколи одночасно горить у багатьох місцях, тож застосовується майже весь ресурс пожежно-рятувальних підрозділів. Вогнеборці справляються з усіма поставленими завданнями за призначенням. Проте саме від культури поводження людей залежатиме наскільки часто виникатимуть пожежі в екосистемах регіону.  Перш за все громадянам необхідно бути стриманими і відповідальними у питаннях пожежної безпеки. Кинутий на землю недопалок чи сірник, розведене поблизу лісових масивів та  в лісі багаття – перший крок до великої пожежі. Випалювання сміття поблизу садиб та дачних ділянок – також. Навіть уламки скла чи пляшка у таку спеку можуть стати запальною лінзою, фокусуючи сонячні промені. Тому слід бути особливо обережними у цей період і завжди мати напоготові засоби пожежогасіння, аби при виявленні початкового займання відразу його ліквідувати.


Загалом з початку року на території області сталaсь 301 пожежа в екосистемах, з яких у лісах 78.

Управління ДСНС України у Херсонській області

 

Через надзвичайну спеку в області горить сухостій, розповсюджуючись і на лісові масиви


 Події 
 Новини